Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví
Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.
Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic
Objevte kouzlo okolí Mirkovic, kde historické vesnice jako Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka a Zahrádka tvoří mozaiku minulosti a přítomnosti. Každá z nich nabízí jedinečné příběhy zdobené historickými památkami, přírodními rezervacemi a tradičními českými usedlostmi. Tento region, bohatý na kulturu, historii a přírodní krásy, je ideálním ...
Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek
V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s ...
Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje
V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.
Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech
Mirkovice, návesní osada s historickým kouzlem, se nachází nedaleko Českého Krumlova v Jihočeském kraji. Tato obec je známá svými typickými hospodářskými staveními, které jsou dnes převážně využívány k bydlení. Obecní úřad Mirkovice sídlí v budově bývalé školy postavené v roce 1901. V dolní části obce se nachází sportovní hřiště na malou kopanou a ...
Objevte kouzlo Bystré nad Jizerou, kde historie ožívá
Bystrá nad Jizerou, skvost Libereckého kraje, ukrývá bohatou historii a nádherné přírodní scenerie. Od historických chalup až po dřevěný most – tato obec představuje dokonalý mix minulosti a přítomnosti, doplněný o aktivní kulturní a sportovní dění. Navíc, blízkost Českého ráje a Krkonoš nabízí nekonečné možnosti dalšího objevování.
Klenot jižních Čech: Objevte historii a krásy obce Lipí
Seznamte se s okouzlující obcí Lipí nedaleko Českých Budějovic, obklopenou chráněnou krajinnou oblastí Blanský les. Tato ves se pyšní bohatou historií sahající až do doby bronzové, novogotickou kaplí a dochovanými lidovými usedlostmi. Svým obyvatelům, potažmo turistům, poskytuje moderní společenskou vybavenost a aktivní společenský život, včetně ...
Více než jen škola: Vzdělání pro 21. století
V srdci malebné obce Libčany nedaleko Hradce Králové se nachází škola, která je synonymem pro kvalitní vzdělání a přátelskou atmosféru. Základní škola Libčany je místem, kde se snoubí historie s moderními vyučovacími metodami a kde každý žák dostává prostor pro svůj osobní rozvoj.
Krásná příroda a užívání si okolí Bystré nad Jizerou
Obec Bystrá nad Jizerou je hrdá nejen na svůj malebný, historický ráz, ale i na přírodní skvosty v okolí. Ty jsou navštěvované nejen turisty, ale i zdejšími občany, a to díky aktivitám místních spolků. Oblíbený je například výlet na kopec Strážník, který se stal hojně navštěvovaným turistickým cílem i místem těchto již tradičních setkání.
Libčany: Křižovatka tradic a moderního rozvoje
Obec Libčany, ležící v idylické krajině východně od Hradce Králové, je místem s bohatou historií a slibnou budoucností. Tato malebná obec, která se pyšní přátelskou komunitou a rozmanitými aktivitami, je ideálním místem pro život, rekreaci i podnikání.
Obec Jedlá: půvabná obec v okrese Havlíčkův Brod
Jedlá je malá, ale půvabná obec v okrese Havlíčkův Brod v Kraji Vysočina, která leží asi 12 km severně od Ledče nad Sázavou a je součástí mikroregionu Ledečsko. Skládá se ze dvou částí, a to z Jedlé a Dobré Vody a patří k ní i samota Horečky. V současné době zde žije 86 obyvatel, kteří si hýčkají svou historii, tradice a přírodu.
Obec Zadní Chodov: Bohatý kulturní život, zajímavá minulost, krásná příroda
Zadní Chodov v okrese Tachov má bohatou historií a je známý svou chodskou tradicí a kulturou, kterou si její obyvatelé udržují dodnes. Vesnice je navíc obklopena nádhernou přírodou s mnoha možnostmi k procházkám, cykloturistice či poznávání historie a kultury. V článku si přečtěte, proč stojí za to tuto malebnou obec navštívit.
Zadní Chodov: Malebná obec s bohatou historií a kulturou
Zadní Chodov je obec v okrese Tachov, která má zajímavou historii a stále živou současnost. V tomto článku se dozvíte nejen o její historii a památkách, ale i o životě v této chodské vsi a jeho krásném okolí.